VÍŤAZSTVO V DERBY O VÝCHOD

15. kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo do Starej jazdiarne východniarske derby. V bitke dvoch tradičných futsalových miest z východu republiky sme sa na vlastnej palubovke predstavili proti Partizánu Bardejov. Staré známe športové porekadlo hovorí, že derby nemá favorita, aj napriek tomu nás tabuľkové postavenie zaväzovalo k domácemu úspechu. Tri body sme si napokon postrážili a zvíťazili sme 8:2.

V prvom vzájomnom zápase v novembri sme sa na súperovej palubovke radovali po výsledku 7:1. Nováčik súťaže sa však zlepšuje každým zápasom, preto sme si museli dať pozor na podcenenie súpera. Na domácej palubovke ťaháme sériu dobrých výsledkov, čo je pred play-off dobrá správa. Úvod zápasu bol spočiatku z našej strany nervózny, podobne ako pred týždňom proti Žiline. Po úvodnom góle však nervozita opadla a zápas sme bezpečne kontrolovali.

Od začiatku sme sa snažili hrať aktívne. Bardejov bránil v hlbokom bloku a snažil sa čo najdlhšie držať bezgólový stav. Do útoku sa dostávali najmä dlhými loptami od brankára Drába a dôraznou hrou v súbojoch. Väčšinu zápasu sme držali loptu na našich halovkách, nedarilo sa nám však streliť prvý gól. Naša aktivita nám priniesla množstvo štandardných situácií, no naša efektivita v nich nebola ideálna. Napokon sa nám kúzlo hosťujúcej brány podarilo prelomiť v 10. minúte. Odrazenú loptu si v predbránkovom priestore našiel Terpaj a naštartoval svoj veľký večer. Netrvalo dlho a pridali sme druhý gól. Prízemnou strelou ľavou nohou sa presadil Bačo. Nepoľavili sme a naďalej sme hľadali dvierka v zatvorenej bardejovskej obrane. Ak sa nám to už aj podarilo, zväčša zasahoval brankár Dráb. Tretí gól sme však predsa len pridali v 18. minúte. Terpaj si vymenil loptu s Matisom a po peknej kombinácii zvýšil na polčasových 3:0.

V druhom polčase sa obraz hry zásadne nezmenil. Vysokým držaním lopty sme kontrolovali zápas a dobýjali hlboký obranný val súpera. V 26. minúte sa do vyloženej príležitosti dostal Ivan, ktorý sa však nesplašil a krásnou prihrávkou vyzval na skórovanie Korčeka. Štvrtý gól v hosťujúcej sieti definitívne zlomil odpor Bardejovčanov. V 28. minúte skóroval aj Partizán, po rýchlom protiútoku sa presadil najlepší strelec hostí Burcák. Naša odpoveď však bola veľmi rýchla, ešte v tej istej minúte sa na dva razy presadil Trojan. S pribúdajúcimi gólmi sa hra viacej otvorila, obe obrany stratili na koncentrovanosti. V 35. minúte to na svoj druhý gól v zápase využil Sebastián Bačo. Toho už o niekoľko sekúnd neskôr napodobnil svojím tretím gólom hetrikový hrdina Terpaj. Posledné slovo z našej strany mal Kuruc, ktorý v 39. minúte pridal po rohovom kope ôsmy žlto-modrý gól. Konečnú podobu výsledku dal v 40. minúte Vilček. Výkon to z našej strany síce nebol ideálny počas celých štyridsiatich minút, tešiť nás však môže natiahnutie série bez prehry na sedem zápasov.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Na čele tabuľky sa nič nemení. Nezaváhal Lučenec, ktorý si poradil s bratislavskou Pinerolou, zvíťazili aj Levice, ktoré gólom v poslednej minúte zdolali Nové Zámky. My ostávame na treťom mieste. Máme o štyri body menej ako spomínané Levice, k dobru však máme zápas proti FTVŠ Bratislava. Ten sa odohrá v piatok 24. februára v Starej jazdiarni s tradičným výkopom o 19:00. Veríme, že naši fanúšikovia vytvoria opäť skvelú atmosféru.

Podpor Pohyb Košice 8:2 Partizán Bardejov futsal

10., 18., 35. Terpaj, 13., 35. Bačo, 26. Korček, 28. Trojan, 39. Kuruc – 28. Burcák, 40. Vilček