Z BRATISLAVY NESIEME IBA JEDEN BOD

Z BRATISLAVY NESIEME IBA JEDEN BOD

Po reprezentačnej prestávke sme sa v 3. kole Niké Futsal Extraligy predstavili na pôde bratislavskej Pineroly. Derby medzi Košicami a Bratislavou má špeciálny náboj v každom športe a pri každej príležitosti, inak tomu nebolo ani teraz. Uspokojiť sme sa tentoraz museli iba s jedným bodom po remíze 2:2.

Už v minulej sezóne neboli naše výkony proti tomuto súperovi ideálne. Doma sme prehrali 2:4, vonku sme po inkasovanom góle niekoľko sekúnd pred koncom remizovali 3:3. Túto negatívnu sériu bez víťazstva sme chceli zlomiť a udržať sa na prvej priečke ligovej tabuľky. Pinerola prešla pred sezónou niekoľkými zmenami, do českej extraligy sa sťahoval ich najlepší strelec, reprezentant Matúš Kyjovský, pribudlo niekoľko šikovných mladých hráčov. V piatok chýbal Samo Marušinec, ktorý si odpykával trest po červenej karte v Nových Zámkoch. Rovnako na našej strane nemohol nastúpiť Sebastián Bačo, najproduktívnejší hráč prvých dvoch kôl.

Najmä v úvode zápasu bolo citeľne badať na našej hre únavu po dlhej ceste. Pohyb nebol ideálny, strácali sme príliš mnoho lôpt. V 3. minúte loptu vyviezol brankár Oberman, Kuruc ju však stratil a Buzek prijal tento veľkorysý darček. Strelou do opustenej brány otvoril skóre zápasu.

Rýchlych protiútokov sme nemali mnoho, súper ich prerušoval taktickými faulami, miestami až priveľmi sme si pomáhali hrou v piatich. Aj keď sme sa už dostali k súperovej bráne, zakončenie poriadne škrípalo. Vyrovnať sme mohli po strelách Korčeka i Terpaja, dvakrát sa ale od nás šťastie odklonilo a trafili sme len konštrukciu brány. Viaceré dobré šance mali aj Ivan, Marton či Palfi, triafali sme však len domáceho brankára Horvátha. Vyrovnať sa nám podarilo až v 14. minúte. Po štandardnej situácii a strele Korčeka si tečovaná lopta našla cestu až do brány, gól bol napokon zapísaný ako vlastný. Bratislavčania naďalej vyčkávali na naše chyby v rozohrávke a hrozili z protiútokov, my sme pokračovali v zahadzovaní tutoviek. Po prvom polčase bol tak stav nerozhodný 1:1.

Obraz hry sa významne nezmenil ani v druhom polčase. Konečne sme sa dostali do vedenia v 22. minúte. Po peknej akcii Korček našiel dobre postaveného Martona, ktorý sa z podobných príležitostí nezvykne mýliť. Opraty zápasu sme držali pevne vo svojich rukách, nepochopiteľne sme však poľavili. Namiesto poisťovacieho tretieho gólu sme tutovky naďalej zahadzovali, trikrát sme nastrelili konštrukciu brány. Niektoré šance vyslovene volali po góle, no brankár Horváth držal svoj tím v zápase. S pribúdajúcim časom rástla nervozita a strach na našej strane. Chýbal hráč, ktorý by zobral zodpovednosť na svoje plecia, strhol celý tím. Čoraz viac sme sa rozhodovali pre pasívnu hru s brankárom, ktorá nám síce vďaka presnej rozohrávke Obermana priniesla množstvo šancí, ale aj niekoľko nebezpečných strát lopty z našej strany. Zaslúžený trest pre nás prišiel v 32. minúte. Strata lopty na našej polovici, prečíslenie súpera, Genčúr posiela loptu do odkrytej brány, 2:2.

Príležitostí strhnúť zápas na svoju stranu sme stále mali viac ako dosť, ale naša finálna fáza bola jednoducho v tomto zápase nedostačujúca. Čerešničkou na torte bolo posledných 10 sekúnd, kedy sme zakončovali dvakrát v úplnej blízkosti brány domácich, piatok trinásteho ale jednoducho nebol náš šťastný deň. Pinerola si svojou bojovnosťou a tímovým výkonom vybojovala jeden bod. A to sme ešte mohli byť radi, že nevyužili o jednu šancu viac.

Šanca na reparát sa naskytuje už v piatok 20. októbra. V repríze minuloročného finále sa predstavíme na palubovke Lučenca. Favorit ligy a účastník ligy majstrov je zatiaľ 100%-ný, po troch zápasoch má na prvom mieste na konte deväť bodov. My urobíme všetko pre to, aby sme tento fakt zmenili, držte nám palce!

 

Pinerola 1994 Futsal Academy 2:2 Podpor Pohyb Košice

3. Buzek, 32. Genčúr – 14. Šlehofer (vl.), 22. Marton