PO PRVÝCH DVOCH KOLÁCH NA ČELE TABUĽKY

V PRVOM KOLE SUVERÉNNE VÍŤAZSTVO

Dlhoočakávaný štart Niké Futsal Extraligy priniesol veľa gólov, emócií i vzrušenia. Letná príprava bola viac ako dlhá, napätie pred úvodným výkopom stúpalo. Medzi dva termíny pre národný tím boli vložené úvodné dve extraligové kolá. Tie sme výsledkovo zvládli a vďaka lepšiemu skóre sa momentálne vyhrievame na čele tabuľky.

V úvodnom zápase sme v Šaci privítali Banskú Bystricu. Súper nastúpil na zápas v obmedzenom počte. Dlho nebolo jasné, či futsalistov spod Urpína vôbec uvidíme v lige, napokon však šestica statočných spolu s brankárskou dvojicou pricestovala a statočne bojovala do konca.

Podľa očakávaní súper fyzicky nestíhal v šestici tempo zápasu, náš vysoký pressing im robil problémy v rozohrávke, čo vyústilo do množstva získaných lôpt ďaleko od našej brány. Už v polčasovej prestávke svietil na svetelnej tabuli stav 8:0. Skóre otvoril Kuruc, ktorého nasledoval peknou strelou kapitán Hernández. Z vlastnej polovice trafil odkrytú bránu Terpaj, góly pridali aj predsezónne posily Bačo a Marton. Do zostavy kola sa výkonom vypýtal Ivan.

V druhom polčase sme nezastavili svoju kanonádu, práve naopak. Prvý seniorský gól strelil 16-ročný Palfi, do streleckej listiny sa opäť zapísali Kuruc, Ivan a Terpaj. Posledný menovaný sa štyrmi gólmi dokonca vyšvihol na čelo poradia strelcov. „Je super, že sme sa mohli do sezóny rozbehnúť práve takýmto ľahším zápasom. Boli sme jasne lepší a sme radi za každý gól, na začiatok sezóny je to krásne a snáď to bude takto pokračovať,“ poznamenal Terpaj v rozhovore pre kosiceonline.sk. Za hostí zaznamenal čestný úspech Samson.  

1.kolo Niké Futsal Extraligy:

Podpor Pohyb Košice – MIBA Banská Bystrica 14:1 (8:0)

Góly: 3. a 27. Kuruc, 4., 37., 37. a 39. Terpaj, 4. Hernández, 5. Bačo, 8. a 18. Marton, 17., 17. a 30. Ivan, 22. Palfi – 35. Samson

Foto: Jäzva

V PRIEVIDZI BEZ INKASOVANÉHO GÓLU

V druhom kole nás čakal už o niečo ťažší oriešok. V repríze minuloročného semifinále sme sa predstavili na palubovke Prievidze. V ich kádri sme mohli badať viacero zmien, nielen čo sa týka zahraničných hráčov. Do tímu pribudli napríklad Marián Hudek či brankár Tomáš Mičuda.

Úvod zápasu nás nezastihol v najlepšej forme. Po hodoch prichádza bolenie brucha, čo sa potvrdilo aj v našom prípade. Debakel z prvého kola nám paradoxne viac uškodil ako pomohol, proti Prievidzi sme sa nevedeli poriadne dostať do stretnutia. Pokoj na naše halovky prišiel až s gólom Kuruca v 10. minúte, ktorého na zadnej tyči našiel krásnou prihrávkou Bačo. Ešte väčšie upokojenie prišlo v 16. minúte, prudkú strelu Martona si do vlastnej siete tečoval Xia. Šance však mali aj Prievidžania, niekoľkokrát nás musel podržať brankár Oberman.

Cieľom druhého polčasu bolo neinkasovať a vyčkávať na svoje šance v zabezpečenej obrane. To sme naplnili do bodky. Oberman zlikvidoval všetky strely a dostal sa tak do zostavy 2. kola. Gólové poistky pridali v 33. minúte Kis a 34. minúte Bačo. Na konečnom výsledku 4:0 v náš prospech nezmenila nič ani súperova hra bez brankára. Spokojnosť na našej strane mohla byť s tímovým obetavým výkonom, no najmä v útočnej fáze by nás malo mrzieť množstvo nepremenených šancí.

Po reprezentačnej prestávke, počas ktorej odohrá slovenská seniorská reprezentácia dva kvalifikačné zápasy proti Nemecku, sa prestavíme opäť už 13. októbra v Bratislave na palubovke Pineroly. Tá má na konte zatiaľ iba jednu výhru v divokej prestrelke proti rivalovi z FTVŠ (6:5), zápas druhého kola na pôde Nových Zámkov  vyhrali 3:2.

2.kolo Niké Futsal Extraligy:

FSC Prievidza – Podpor Pohyb Košice 0:4 (0:2)

Góly: 10. Kuruc, 16. Xia (vlastný), 33. Kis, 34. Bačo

Foto: facebook FSC Prievidza