Na MSR U23 bronzoví

Z MALÉHO FUTBALU NESIEME BRONZ

V stredu 1. septembra sa na bratislavskej Mladej Garde uskutočnili Niké Majstrovstvá Slovenska do 23 rokov v malom futbale. Po júnovom úspechu v podobe 4. miesta v seniorskej kategórii sa naše mužstvo Podpor Pohyb vybralo na druhý koniec republiky s vysokými cieľmi.

Zápasy D skupiny sa hrali vo svižnom tempe. Na úvod sme sa pomalšie rozbiehali, prechod z haly na umelú trávu nám robil problémy, a tak Pudingáčov Bratislava sme zdolali „len“ 2:1 po dvoch góloch Korčeka. V nasledujúcom zápase proti spolufavoritom skupiny Dobrí Bobri Prešov sme zvládli už s čistým kontom a vyhrali 2:0. Tentoraz zobral streleckú zodpovednosť na seba reprezentant Turek a aj on prispel dvomi gólmi.

Prvé zaváhanie prišlo v treťom zápase proti tímu Turks United Bratislava. V divokej prestrelke sa zrodil výsledok 4:4. Po góloch Korčeka, Fedora, Matisa a Tureka sme niekoľkokrát viedli, no súperovi sa podarilo vyrovnať z poslednej akcie zápasu, kedy sa pri priamom kope objavil v našom pokutovom území aj hosťujúci brankár.

V ostávajúcich zápasoch skupiny nám neostávalo nič iné ako zvíťaziť, aby sme sa do štvrťfinále dostali z prvej priečky a vyhli sa náročným súperom vo štvrťfinále. LIMFU Zvolen sme gólom Tureka porazili 1:0 a EUBA BOYZZ Bratislava po presnom zásahu Matisa a ďalších troch góloch Tureka 4:0. Tomu na primát najlepšieho strelca turnaja chýbal napokon v konečnom zúčtovaní iba 1 gól.

Turnajový pavúk nám vo štvrťfinále prisúdil GPS Ovsište Academy Bratislava. Zodpovedný výkon a pozorná obrana nám opäť priniesli dôležité čisté konto. Rozhodol gól Korčeka, Kuruc v závere do prázdnej brány už len pečatil víťazstvo 2:0.

Semifinálový súboj proti Engerau Boys Juniors ponúkol divákom veľkú drámu. Remízový zápas priniesol rozhodnutie až v závere. Po necitlivo poskytnutej výhode od rozhodcu sme stratili loptu, súper potiahol rýchly protiútok, lopta sa nešťastne poodrážala až na zadnú žrď, kde hosťujúci Csiba rozhodol. Zatiaľ čo do finále putovali dva bratislavské tímy, my sme sa predstavili len vo východniarskom derby o bronz proti Dobrým Bobrom z Prešova. Hlavy dole sme nedali a po dvoch góloch Kuruca a jednom zásahu Matisa sme si domov priniesli bronzové medaily.

Filip Korček: „S výsledkom nie som spokojný, aj keď sa mi hralo dobre. Podľa mňa sme mali na viac. Nepomohla nám ani dlhá cesta do Bratislavy v deň turnaja. Mali sme to zo všetkých najďalej, posledné zápasy tak bolo už cítiť únavu. V semifinále rozhodla jedna smolná chyba, po ktorej sme už nestihli vyrovnať. Nemáme sa však za čo hanbiť, ďakujem celému tímu za výkony a organizátorom za skvelú organizáciu.“

Na Mladej Garde to bol opäť zážitok malého futbalu. Kategória do 23 rokov už má za sebou národný aj svetový vrchol sezóny. Fanúšikovia sa však stále môžu tešiť na európsky šampionát, ktorý sa na prelome októbra a novembra uskutoční v košickej Steel Aréne.