ZLATO PUTUJE DO LUČENCA

ZLATO PUTUJE DO LUČENCA

V utorok 14. mája spoznala Niké Futsal Extraliga svojho víťaza. Rovnako ako v predošlých štyroch sezónach sa ním znova stal Mimel Lučenec. Vo finálovej sérii sme nedokázali predĺžiť našu domácu sériu bez prehry a tentoraz sme sa museli pred favoritom skloniť. Konečný stav 1:3 na zápasy je síce veľkým prísľubom do budúcna, zároveň nám však ukázal, že na majstrovský titul náš mladý tím v tejto sezóne ešte nedozrel.

Vo všetkých zápasoch vo finálovej sérii sa ako najdôležitejší ukázal prvý gól zápasu. Naším cieľom vo štvrtom finále bolo práve dostať sa do vedenia, aby sme nemuseli doťahovať nepriaznivý stav. Šancu sme na to mali už v 2. minúte, Bačo si po nepriamom voľnom kope vymenil loptu s Kurucom, nedokázal však prekonať Olinhu v bráne Lučenca, ktorý sa predviedol skvelým zákrokom. Otvárací gól zápasu diváci videli v 4. minúte. Rozdielový hráč finále Juan Molero si prebral loptu po rohovom kope a ľahou nohou trafil presne k tyčke. Šancu na vyrovnanie mal už v 6. minúte Terpaj, po skvelej akcii Bača však nedokázal loptu dopraviť do odkrytej brány. Zahodených šancí bolo na oboch stranách na finálové pomery až trestuhodne veľa, oba tímy sa predbiehali v nepremienaní tutoviek. Vyrovnať sa nám nakoniec podarilo v 9. minúte. Kuruc zachytil rozohrávku brankára Olinhu a cez celé ihrisko poslal loptu prvým dotykom do opustenej brány hostí. Za veľkej podpory našich skvelých fanúšikov na tribúnach Starej jazdiarne sme prebrali iniciatívu a snažili sa pridať ďalší gól. To sa nám podarilo v 15. minúte. Krásnu nacvičenú akciu, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ihrisku, zakončil gólom na 2:1 Matis. Lučenecký tréner Berky reagoval oddychovým časom. Po ňom trvalo však len pár sekúnd, kým si loptu znova zobral Juan Molero a peknou indidviduálnou akciou vyrovnal. Polčasový výsledok 2:2 sľuboval v druhej polovici ešte napínavé futsalové divadlo.

Ako to už ale býva zvykom, proti súperovi lučeneckých kvalít nestačí podať dobrý výkon len jeden polčas. Potrebovali sme byť bezchybní počas celých 40 minút, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Počas druhého polčasu sme si znova vybrali slabšiu chvíľku, ktorá nás stála zápas. Najprv ostali naše šance nepremenené a potom sme nepomohli ani skvele chytajúcemu Obermanovi. V 24. minúte sa po rýchlom protiútoku presadil Greško, ktorý sa s pomocou teču presadil v 28. minúte aj druhýkrát. V 30. minúte pridal piaty gól Lučenca Rafael Durval a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Takmer okamžite sme sa pustili do hry bez brankára v snahe pokúsiť sa o zázrak. Podarilo sa nám skórovať iba raz, po nástrele Palfiho si loptu do vlastnej brány zrazil Leovski. Obrat sa nekonal, Lučenec sa stal prvým tímom, ktorý dokázal zvíťaziť v Starej jazdiarni, a radoval sa z piateho majstrovského titulu v rade.

My sme druhýkrát po sebe obsadili striebornú pozíciu. Hoci je výsledok 3:1 pre Lučenec rovnaký ako vlani, tentoraz bolo finále herne vyrovnanejšie. Mrzieť nás môže len pár nezvládnutých momentov, ktoré skúsení lučeneckí hráči okamžite využili. V novej sezóne určite využije náš mladý tím tieto cenné skúsenosti a budeme ešte silnejší. Okrem obrovského prísľubu do budúcnosti nás môžu tešiť aj individuálne ocenenia našich hráčov. Filip Marton sa s 32 gólmi stal najlepším strelcom Niké Futsal Extraligy, Sebastián Bačo bol vyhlásený najužitočnejším hráčom play-off.

Obrovskú poklonu za celú sezónu si zaslúžia naši fanúšikovia, ktorí vytvorili zo Starej jazdiarne nedobytnú pevnosť. Boli pre hráčov vždy oporou a fandili v dobrých aj v ťažších momentoch. Pre každého vytvorila žlto-modrá rodina neuveriteľné zážitky, na ktoré nikdy nezabudneme. Už teraz sa tešíme na novú sezónu a nové výzvy, ktoré nás v nej čakajú.    

Podpor Pohyb Košice 3:5 Mimel Lučenec (4. z.)

9. Kuruc, 15. Matis, 34. Leovski (vl. gól) – 4., 15. Juan Molero, 24. Greško, 28. Oberman (vl. gól), 30. Rafael Durval

Foto: Jäzva