Víťazstvo v KNL minilige

KLUBOVÁ VITRÍNA OBOHATENÁ TROFEJOU Z KNL

Košická nová liga (KNL) na sídlisku Nad jazerom bola v minulých rokoch ovládnutá tímom ASGuard Security Košice. Hegemónia trvala 7 rokov, no po sezóne 2020/21 sa môžeme radovať v radoch Podpor Pohyb.

Zlomovým a kľúčovým sa z dlhodobého hľadiska ukázalo hneď prvé kolo. Žreb postavil proti sebe dvoch najväčších favoritov na titul. Zápas sa z nášho pohľadu nevyvíjal dobre, prehrávali sme 0:2, no po skvelom druhom polčase sme vyhrali 7:2. ASGuard stratil body aj v druhom kole, v štvrtom dokonca prehral proti tímu U Nového Janka. Práve mladý miniligový tím okolo nášho Richarda Slaninu s názvom U Nového Janka bol dlho za nami na druhom mieste. Kým súperi sa navzájom obíjali o body, my sme prešli šiestimi kolami bez straty bodu.

Potom prišla, bohužiaľ, opäť vynútená prestávka spôsobená pandémiou. Prvé jarné kolo prinieslo derby prvého s druhým. Prišlo prvé zakopnutie a proti „Novému Jankovi“ sme len remizovali 2:2. Zareagovali sme najlepšie, ako sme vedeli – 11 výhrami v rade.

Základnú časť po 15. kole sme vyhrali a do play-off medzi najlepšími ôsmimi sme išli s cieľom udržať si 6-bodový náskok. Najdôležitejším zápasom bola odveta proti ASGuard. Prehra by nás dostala pod veľký tlak, výhra by prakticky vyriešila otázku víťaza.

Po prvom polčase bol stav nepriaznivý 0:1. Vtedy sa ukázala dôležitosť a veľkosť hráča, akým je Tono Brunovský. Okrem odovzdávania cenných rád mladším toho zvládal skutočne dosť. Dirigoval mužstvo, bol rozumom a v neposlednom rade – strieľal góly. Raz to takto zobral na seba aj v druhom polčase a vyrovnal na konečných 1:1. Remíza mala pre nás cenu zlata.

V zostávajúcich kolách sme si už titul postrážili. Definitíva prišla v predposlednom kole. Najlepším strelcom ligy sa stal s 36 gólmi Sebastián Bačo, ocenenie pre najlepšieho brankára si odniesol Janko Belenyesi. „Sezónu hodnotím veľmi pozitívne. Pre každého hráča v tíme bola veľkým prínosom. Všetci sme odovzdali v zápasoch to najlepšie, čo sme mohli. Chytalo sa mi výborne, veľká vďaka patrí mojim spoluhráčom, ktorí ma podržali, keď to bolo potrebné,“ opísal brankár reprezentačnej „19-ky“.

Sezónu môžem hodnotiť iba pozitívne. Ako tím sme sa každým zápasom viac a viac zohrávali, mali sme z našej hry každým zápasom lepší pocit a väčšiu radosť,“ pridal sa k bilancovaniu spoluhráč z reprezentácie Richard Matis. „Náš tím môžem jedine pochváliť za celosezónnu prácu, výhra majstrovského titulu bola z tohto pohľadu adekvátnym a zaslúženým ocenením.