VEĽKOLEPÉ VÍŤAZSTVO V BANSKEJ BYSTRICI

V 10. kole Niké Futsal Extraligy sme sa v poslednom zápase v tomto kalendárnom roku predstavili pod Urpínom, kde nás čakal nevyspytateľný tím MIBA Banská Bystrica. Bystričania sú silní najmä na domácej palubovke, kde vedia zobrať body skutočne komukoľvek, svoje by o tom mohol rozprávať napríklad aj majstrovský Lučenec. My sme však nič nenechali na náhodu a po počiatočnej nervozite sme sa napokon naplno rozstrieľali a domácim naložili desiatku. Obzvlášť potešila nula vzadu a druhé čisté konto v sezóne.

Už úvodné striedanie prinieslo tri veľké tutovky na našich halovkách. Kuruc ani Palfi však svoje dobré pozície na úvodný gól nevyužili. Skóre sme otvorili v 5. minúte. Štandardné situácie sa ukázali v tomto zápase ako naša veľká zbraň. Viaceré z nich sme zakončovali nebezpečnými strelami, tá z halovky Kuruca si napokon našla cestu až do siete. Rovnakú akciu si s Bačom zopakovali v priebehu zápasu ešte niekoľkokrát, no Kuruc viac šťastia v zakončení nemal. Z našej strany to bol v prvom polčase festival zahodených šancí, niekedy sme až zázračne triafali domáceho brankára Pecha. Ako sa to má predviedol v 13. minúte Korček. Prudkou strelou od brvna rozvlnil sieť gólom, ktorý mal prívlastok výstavný. Často sme si v rozohrávke pomáhali aj s brankárom Obermanom, čím sme súpera dostali pod tlak a zatlačili ho na vlastnú polovicu. Po peknej kombinácii na jeden dotyk v 16. minúte po osi Oberman – Marton – Palfi prišiel náš tretí gól. Trojgólové polčasové vedenie bolo zaslúžené, no po toľkých šanciach sa nám možno aj málilo.

Naším cieľom v druhom polčase bolo nezaspať na vavrínoch a nepustiť súpera naspäť do zápasu nekoncentrovanosťou či slabšou fázou hry. Dôležitým sa ukázal hneď úvod druhej polovice. Ivan v priebehu niekoľkých sekúnd v 23. minúte najprv dorazil zblízka Terpajovu strelu a neskôr ziskom lopty od domáceho brankára zvýšil do prázdnej brány naše vedenie už na 5:0. Hoci sa už zápas javil ako rozhodnutý, Bystričania stále mali svoje šance. Výborne však zasahoval Oberman, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jedinú strelu. Riešenie ako zlomiť našu obetavú obranu nepriniesla ani hra bez brankára, práve naopak. Do odkrytej brány pridali góly Marton i Ivan. Záver stretnutia sa už iba dohrával. Zdecimovaná domáca obrana nestíhala viac reagovať na naše rýchle protiútoky, v samom závere dvomi gólmi v 39. minúte skompletizoval svoj prvý ligový hetrik 16-ročný Palfi a na konečných 10:0 zaokrúhlil najlepší ligový strelec Marton. Hetrikoví Miroslav Ivan i Matúš Palfi si za svoje výkony zaslúžili nomináciu do zostavy kola.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Po vysokej výhre sme na treťom mieste ligovej tabuľky. Na čele kráľuje Lučenec. Najlepším strelcom ligy je náš Filip Marton, ktorý sa s 13 gólmi delí o prvenstvo s Adriánom Procháczkom z Nových Zámkov. Od januára začíname novoročnú sériu domácich zápasov, prvýkrát sa v Starej jazdiarni predstavíme v piatok 12. januára v derby proti druhej Prievidzi. Svoje postavenie v tabuľke si budeme chcieť v odvetných zápasoch určite vylepšiť a pripraviť sa čo najlepšie na súboje v play-off. Veríme, že naši fanúšikovia nás prídu podporiť a vytvoria skvelú domácu atmosféru.

MIBA Banská Bystrica 0:10 Podpor Pohyb Košice