PRESVEDČIVÉ VÍŤAZSTVO V ŽILINE

PRESVEDČIVÉ VÍŤAZSTVO V ŽILINE

Zápas 5. kola Niké Futsal Extraligy sa mal v pôvodnom termíne odohrať už v októbri, no pre nefungujúcu konštrukciu basketbalových košov v hale ŠH Rosinky v Žiline si na neho museli naši fanúšikovia počkať až do začiatku decembra. Po sérii nepresvedčivých výkonov sme konečne zabrali naplno a gólovou nádielkou v druhom polčase sme Makroteam Žilina porazili pomerom 8:1.

Viaceré zbytočné straty na ihriskách súperov a už pol roka trvajúca neschopnosť kompetentných dať zrekonštruovanú halu do podmienok vyhovujúcim na ligové zápasy zapríčinili náš prepad až na štvrtú priečku ligovej tabuľky. Posledný domáci zápas sme odohrali ešte v 1. kole proti Banskej Bystrici, proti ktorej nás mimochodom onedlho čaká už odvetný zápas. S týmto faktom však nemôžeme robiť nič, preto bolo naším cieľom, už zvyčajne, priniesť si body zo súperovej palubovky. Už od úvodných minút sme držali vysoké tempo, naše rýchle striedania miestami pripomínali viac hokej ako futsal. Žilinčania sa len s ťažkosťami oslobodzovali spod nášho tlaku. Energia tímu naznačovala, že sme ďalšiu stratu bodov už nechceli dopustiť.

Úvodnú veľkú šancu zápasu mal na svojej halovke Terpaj, no zblízka trafil len do brankára Mikulu. Dlhé minúty sme sa nevedeli presadiť, nervozita na našej strane opäť rýchlo stúpala. Déjà vu z Nových Zámkov sa však našťastie tentoraz nekonalo. V 16. minúte si odrazenú loptu našiel Matis a nechytateľnou delovkou otvoril skóre. Svoj premiérový gól v sezóne si naplánoval naozaj ukážkovo. Domáci sa taktiež nechceli nechať zahanbiť a v nervóznom prvom polčase nám ukazovali, že svoju kožu ľahko nepredajú. Výsledkom toho ale bolo päť nazbieraných faulov na ich konte a hrozba pokutového kopu. Domáci tréner  Dušan Dobšovič reagoval hrou bez brankára. Aj na to sme však boli pripravení, dokonca sa nám vďaka trpezlivej obrane podarilo skórovať aj druhýkrát. Cez celé ihrisko mieril presne Marton. Tento presný zásah nás definitívne upokojil, do konca polčasu sme už len držali loptu na svojich halovkách. Vedenie 2:0 po prvej polovici bolo zaslúžené.

Druhý polčas začal v podobnom duchu ako skončil ten prvý. Makroteam sa snažil hrou v pätici nájsť cestu k prekonaniu Obermana. Už v 21. minúte ale zachytil Kuruc prihrávku na zadnú tyč a Bačo s prehľadom trafil opustenú bránu súpera. V rozmedzí 27. až 28. minúty sme pridali hneď ďalšie tri góly. Najprv Matúš Palfi našiel peknou prihrávkou cez os ihriska Martona, ten pridal svoj jedenásty gól v tejto sezóne. Potom sa opäť do prázdnej brány presadil po spolupráci s Terpajom Ivan, ktorého už o pár sekúnd neskôr napodobnil Horník, ďalší premiérový strelec v tejto sezóne. Šesťgólový náskok už vyzeral o niečo lepšie. Najmä, keď sme sa konečne gólovo rozstrieľali, pretože v posledných zápasoch bola naša efektivita skutočne nevýrazná. V 31. minúte pridal svoj druhý presný zásah v zápase aj Bačo, keď si v samostatnom nájazde poradil proti brankárovi Mikulovi. Posledné slovo z našej strany mal ďalší premiérový strelec, Filip Korček. Ku svojím šiestim gólovým asistenciám konečne pridal aj prvý presný zásah, keď ho luxusnou prihrávkou pred poloprázdnu bránu vyzval k skórovaniu Matis. Čisté konto sme si napokon bohužiaľ neudržali. Síce sme po červenej karte Horníka ubránili súperovu hru piatich proti trom, no po priamom kope v 37. minúte sa predsa len presadil žilinský kapitán Baláž.

Celý zápas si môžete pozrieť tu.

Osemgólová výhra nás vrátila späť na víťaznú vlnu, na ktorej sa budeme chcieť udržať čo najdlhšie. Posledný zápas v tomto roku odohráme v piatok 8. decembra na Štiavničkách proti banskobystrickej Mibe. Tá nám dýcha na chrbát, z piateho miesta na nás stráca len tri body. My strácame na tretie Levice dva body, na druhú Prievidzu štyri. Základnej časti zatiaľ neohrozene vládne Lučenec. Veríme, že rok ukončíme víťazstvom a pozitívne sa naladíme na domáce odvety.

ŠK Makroteam Žilina 1:8 Podpor Pohyb Košice

37. Baláž – 16. Matis, 19., 27. Marton, 21., 31. Bačo, 27. Ivan, 28. Horník, 38. Korček