U20 a U17 postúpili do Final Four

2. fáza Extraligy Juniorov U20 úspešne za nami

V stredu (9.6.2021) sme sa v Žiline predstavili na druhom kole turnajov Futsalovej extraligy juniorov, ktorá sa tento rok dohráva iba improvizovaným spôsobom. Z dvoch trojčlenných skupín postúpili do vyvrcholenia ligy v podobe Final Four iba prvé 2 tímy z každej skupiny. Po postupe z prvého kola sa nám náš cieľ znova podarilo zopakovať a už v nedeľu (13.6.2021) sa predstavíme v bojoch o cenné kovy.

Výsledky:

MŠK Žilina FUTSAL – ŠK Makroteam Žilina 0:0

Podpor Pohyb Košice – ŠK Makroteam Žilina 4:2

góly PPKE: Vaculik 2, Bačo, Belenyesi

MŠK Žilina FUTSAL – Podpor Pohyb Košice 0:2

góly PPKE: Ftorek (vlastný), Bačo

Proti Makroteamu, prvému zo žilinských súperov, išlo o veľa a tomu nasvedčoval aj priebeh zápasu. Začiatok bol z oboch strán opatrný s cieľom neurobiť chybu. Prvý polčas skončil bez gólov, hoci niektoré naše tutovky volali po góle. V druhom polčase otvoril skóre najlepší strelec ligy – Vaculik 1:0. Následne po peknej akcii Bača s Matisom zvyšoval prvý menovaný už na 2:0. To však stále nebolo z našej strany všetko, na 3:0 zvýšil zo zadnej tyčky Vaculik. Makroteam začal s hrou bez brankára, čo sme využili najlepšie, ako sme mohli. Cez celé ihrisko poslal loptu medzi tri žrde brankár Belenyesi a ukázal, prečo si vyslúžil miesto v nominácii reprezentácie do 19 rokov. Súper pokračoval v powerplay, čím nás dostal pod tlak a výsledkom bolo penaltové zníženie Vrábela na 4:1 a gól Hubočana na 4:2.

Do zápasu s MŠK Žilina sme síce vstupovali s istotou postupu, no skupinu sme chceli vyhrať a odoslať jasný odkaz, aké máme ciele. Šošoni nám pomohli v úvode vlastným gólom Ftoreka, ktorý nasmeroval loptu do vlastnej brány. Poctivou obranou a niekoľkými obetavými zákrokmi sme ničili súperovú snahu o vyrovnanie. Počkali sme si na našu šancu, ktorá prišla po rýchlom brejku v 17. minúte, keď Bačo zvyšoval na 2:0. Tento náskok sme si ustrážili až do konca zápasu napriek súperovej hre bez brankára, naopak, ešte sme párkrát netrafili prázdnu bránu. Celý tím potvrdil stúpajúcu formu a dokázal zlepšiť výkon z prvého kola z Levíc. Pochvalu si naši chlapci zaslúžia aj za fakt, že sme počas celého turnaja mali k dispozícii len dvoch hráčov na striedanie.

V nedeľu sa v Púchove stretneme v semifinále proti bratislavskej Pinerole. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Nové Zámky a Makroteam Žilina.

Anton Brunovský (tréner):

Už po prvom zápase skupiny medzi žilinskými juniorkami sme vedeli, že na postup nám stačí vyhrať jeden z dvoch zápasov. Chceli sme mať po prvom zápase istotu postupu do Final Four, čo sa nám aj po zodpovednom výkone podarilo. V druhom zápase sme dominovali a po obetavých zákrokoch dokázali neinkasovať. Vypracovali sme si dostatok šancí, ktoré sme dokázali pretaviť do pekných gólov. Chlapci si zaslúžia obrovskú pochvalu za odmakané zápasy a kolektívny výkon. Nechali na ihrisku srdiečko.

U17 aj napriek prehre postúpila do Final Four

Juniorské futsalové súťaže sú po obnovení v plnom prúde, svoju premiéru si po „20-ke“ odkrútila aj „17-ka“. Naši najmladší sa s futsalom ešte len zoznamujú, preto neľahkou úlohou trénerov bolo najmä vniesť do hry čo najviac futsalových prvkov. V trojčlennej skupine, v ktorej sme sa mali predstaviť aj my, sa napokon žiadna dráma nekonala. Pinerola Bratislava sa nedostavila, preto sme si s Lučencom podelili miestenky pre Final Four už pred zápasom. Hralo sa len o prvé miesto.

Výsledky:

Podpor Pohyb Košice – Mimel Lučenec 2:6

góly PPKE: Balint, Karľa

Pinerola 1994 Bratislava – Podpor Pohyb Košice 0:3 kontumačne

Pinerola 1994 Bratislava – Mimel Lučenec 0:3 kontumačne

Marek Kušnír (tréner):

Zápas proti Lučencu hodnotím pozitívne aj napriek nepriaznivému výsledku. Z môjho pohľadu sa hráči snažili spraviť všetko pre dobrý výsledok. Zápas pre nás začal vynikajúco, keď sme dokázali streliť 2 góly po pekných akciách a mali sme ešte pár sľubných príležitosti, ktoré sme nedokázali zúžitkovať. No od polovice prvého polčasu začal dominovať Lučenec. Postupne si vypracovával gólové príležitosti a my sme sa dostavali pod veľký tlak. Vo väčšine prípadov nás podržal brankár Kuruc, no aj tak sme prehrali polčas 3:2. Druhý polčas už náš super dominoval a bol futsalovejší. Chlapcom nemôžem uprieť snahu a bojovnosť, no futsalová kvalita bola na strane súpera a preto zaslúžene zvíťazil. Verím, že sa z chýb poučíme a vo Final Four zabojujeme o čo najlepšie umiestnenie.

Čaká nás teda turnaj Final Four, ktorý rozhodne o titule majstra Slovenska v kategórii U17 pre „covidový“ ročník 2020/21. V utorok (15.6.2021) sa predstavíme v semifinále proti MŠK Žilina FUTSAL, druhú dvojicu tvorí Mimel Lučenec a ŠK Makroteam Žilina.