V ŠTVRŤFINÁLE PROTI BANSKEJ BYSTRICI ÚSPEŠNÍ

DOMÁCE ŠTVRŤFINÁLE NÁM VYŠLO NA JEDNOTKU

Čakanie sa skončilo, všetci sme sa dočkali toho, na čo sme sa najviac tešili. Play-off Niké Futsal Extraligy je tu! Po druhom mieste v základnej časti ligovej súťaže sme sa vo štvrťfinálovej sérii postavili siedmemu tímu tabuľky, nevyspytateľnej Banskej Bystrici. Najmä na domácej palubovke dokážu byť Bystričania veľmi silní, o čom sa už presvedčil nejeden súper. Chceli sme však potvrdiť pozíciu favorita a nedopustiť prekvapenie. Najmä vďaka domácemu víťazstvu 9:3 sa nám podarilo úspešne vkročiť do série, ktorú sme už v Bystrici z rúk nepustili a po vysokom triumfe 11:1 sme zvíťazili 2:0 na zápasy.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne hrali v náš prospech. Ešte v Šaci v úvodnom kole súťaže sme zvíťazili 14:1 a vysoko sme vyhrali aj v decembri pod Urpínom po výsledku 10:0. Play-off je však úplne iná súťaž, kde už rozhodujú iba víťazstvá. Dôležitá je momentálna forma, zranenia, šírka kádra či niekedy aj trošička šťastia. Bolo preto dôležité, aby sme na domácej palubovke vstúpili do štvrťfinále správnou nohou.

To sa nám napokon aj podarilo. Zahrievacích desať minút bolo badať opatrnosť na oboch stranách, atmosféru vyraďovacích bojov bolo cítiť. Skóre otvoril v 9. minúte Palfi po rýchlom protiútoku a peknej prihrávke od Jeana Salasa. Palfi mohol hneď o pár sekúnd pridať aj druhý gól, po ďalšom rýchlom protiútoku však opečiatkoval len žrď Pechovej brány. Napokon prišlo navýšenie náskoku v 12. minúte, po ďalšej prihrávke od Jeana Salasa rutinérsky zakončoval Marton. Najlepší strelec základnej časti zvyšoval na 3:0 v 14. minúte, keď mu ľahký gól pripravil Yosel León. Do prestávky sme pridali ešte aj štvrtý presný zásah, opäť prihrával Salas a zo svojej typickej pozície sa presadil Serbin. Hoci vedenie o štyri góly nás tešilo, mrzeli niektoré nepremenené šance, ktoré mohli už pred polčasom definitívne rozhodnúť o osude prvého zápasu.

Ani v druhom polčase sme však nepoľavili z tempa a išli si vytrvalo za víťazstvom. Bystričania hrozili najmä po rýchlych protiútokoch, spoľahlivo však v bráne zasahoval Oberman. Na rozdiel piatich gólov zvýšil v 27. minúte opäť Marton po krásnej prihrávke Yosela Leóna. Svoje ďalšie strelecké galapredstavenie zavŕšil Marton v 28. minúte, keď mu pred prázdnu bránu pripravil gól Terpaj. Pre nášho kanoniera to bol už tretí zápas za sebou, v ktorom strelil štyri a viac gólov. Dokopy ich mal na konte po prvom štvrťfinále už 28. Súpera sme nešetrili a v 29. minúte zvyšoval po peknej akcii celého tímu na 7:0 opäť Serbin. Potom však prišlo už tradične naše poľavenie. Klesla intenzita i koncentrácia na našej strane, čoho výsledkom bolo zníženie na 7:1. Odpovedali sme však gólom Kuruca, ktorý ľavačkou vymietol roh brány. Ku Martonovi sa potom hetrikom pridal aj Serbin, ktorý v 35. minúte uložil loptu do prázdnej brány súpera pri hre bez brankára. Za hostí korigoval na konečných 9:3 sekundu pred koncom Ríša.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Mrzeli tri inkasované góly v našej sieti po výpadku koncentrácie v druhom polčase, okrem toho to však bol presvedčivý výkon, ktorý ukázal, že naše ambície sú vyššie ako len štvrťfinále. Nadviazať na neho sme chceli v utorňajšom zápase v Bystrici a ukončiť sériu najrýchlejším možným spôsobom. Po skvelom vstupe do zápasu sme domácim nedali ani najmenšiu šancu a presvedčivo postúpili. Pred reprezentačnou prestávkou sa tak už môžeme sústrediť na nášho najbližšieho súpera, ktorého meno spoznáme v najbližších dňoch.

Podpor Pohyb Košice 9:3 MIBA Banská Bystrica

9. Palfi, 12., 14., 27., 28. Marton, 20., 29., 35. Serbin, 34. Kuruc – 33. Matis (vl. gól), 36. Solárik, 40. Ríša

Foto: Jäzva

V BYSTRICI S DOMINANTNÝM VÝKONOM

Vstup do druhého zápasu pod Urpínom bol kľúčovým a napokon aj rozhodujúcim. Perfektnú formu potvrdil už v 2. minúte Marton, keď otvoril skóre po peknej prihrávke Korčeka. Už o menej ako minútu neskôr dorazil odrazenú loptu do brány Terpaj, ktorý v priebehu 6. a 7. minúty predviedol aj dve pekné akcie s Kostaričanom Yoselom Leónom a na svetelnej tabuli svietil stav 4:0 v náš prospech. Domáci museli reagovať oddychovým časom. Hoci aj oni mali svoje šance, stále nás držal brankár Oberman. Zníženie prišlo po rohovom kope v 12. minúte, presadil sa Čief. Bystričania zacítili šancu na návrat do stretnutia, zápas znervóznel. Oba tímy venovali až príliš veľa energie tvrdým súbojom, diváci boli svedkami niekoľkých škaredých zákrokov, ktoré boli za hranicou férovosti. V 14. minúte videl Rafanides na prekvapenie niektorých divákov iba žltú kartu za faul na nášho najlepšieho strelca Martona, ktorý už zápas nedohral. Na 5:1 zvyšoval kapitán Bačo po ďalšej peknej prihrávke aktívneho Yosela. Krátko pred polčasom videl dokonca červenú kartu Kohút. Príliš veľa faulov na strane domácich skvele využil Terpaj, ktorý dvakrát využil výhodu desaťmetrového kopu a zvýšil už na polčasových 7:1.

V druhom polčase už bolo o postupujúcom rozhodnuté, napriek tomu nedošlo k výraznému upokojeniu emócií niektorých hráčov. Aj tak sme však pridávali ďalšie góly, v 23. minúte zvyšoval Jean Salas, ktorý o minútu neskôr pripravil hetrikový gól Yoselovi. Okrúhly desiaty gól pridal kanonier Serbin a na konečných 11:1 zvýšil v poslednej minúte Horník.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Stali sme sa tak prvým semifinalistom a môžeme začať s prípravou na našich súperov. Prvý semifinálový zápas odohráme v piatok 19. apríla na domácej palubovke. V ostatných štvrťfinálových sériách majú zatiaľ navrch Lučenec, Pinerola Bratislava a Nové Zámky, no rozhodne sa bude ešte na čo pozerať.

MIBA Banská Bystrica 1:11 Podpor Pohyb Košice

12. Čief – 2. Marton, 3., 20., 20. Terpaj, 6., 7., 24. Yosel León, 16. Bačo, 23. Jean Salas, 25. Serbin, 40. Horník

Foto: I. Golembiovský