SEMIFINÁLOVÁ DRÁMA PROTI LEVICIAM

V PRVOM ZÁPASE SÉRIE JEDNOZNAČNÉ VÍŤAZSTVO

Semifinálová séria proti Leviciam splnila všetky očakávania, ktoré od nej fanúšikovia mohli mať. Vyrovnaný boj musel rozhodnúť až tretí zápas, ktorý sme ale v našej Starej jazdiarni zvládli a po roku si zopakujeme finále proti Lučencu.

Prvý duel sme odohrali na domácej palubovke. Pre naše sebavedomie i psychickú pohodu bolo dôležité, aby sme domáci zápas zvládli a necestovali do Levíc „s nožom na krku“. Rozbiehali sme sa pomalšie, strelili sme však dôležitý úvodný gól. Ten sa ukázal v každom z troch zápasov ako kľúčový, všetky tri stretnutia vyhral tím, ktorý strelil prvý zásah. Najväčšiu šancu prvej 10-minútovky mal Ivan, v samostatnom nájazde ale nedokázal prekonať dobre chytajúceho brankára Erika Bielika. Ten sa najmä v prvom polčase vyznamenal niekoľkými skvelými zákrokmi, ktorými držal nerozhodný stav. Úvodný gól padol v 12. minúte. Terpaj si našiel priestor v levickej obrane a ľavou nohou zakončil. Druhý gól prišiel v 16. minúte, po Martonovej prihrávke zvyšoval na 2:0 Bačo. Za hostí spálil najväčšiu šancu prvého polčasu Vlasovych, keď taktiež nedoviedol svoj samostatný nájazd do zdarného konca. Kľúčový moment zápasu prišiel už niekoľko sekúnd po polčasovej prestávke. Odrazenú loptu sklepol Marton Palfimu, ktorý nás dostal do pohodového trojgólového vedenia. Hostia museli otvoriť hru, my sme sa mohli sústrediť na pozorné bránenie náskoku. Štvrtý gól pridal opäť Terpaj, keď tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Levičania sa pustili aj do hry bez brankára, ani tá však nepriniesla gólový účinok. Všetky šance končili pri dobre chytajúcom Obermanovi. Piaty zásah do levickej siete pridal v 38. minúte Ivan. Keď sa už zdalo, že si udržíme čisté konto, využil naše poľavenie v koncentrácii Erik Bielik, ktorý sa strelou cez celé ihrisko presadil do našej prázdnej brány a korigoval na konečných 5:1.

Podpor Pohyb Košice 5:1 Futsal Team Levice (1. z.)

12., 26. Terpaj, 16. Bačo, 21. Palfi, 38. Ivan – 39. E. Bielik

NEZACHYTENÝ ÚVOD V DRUHOM ZÁPASE

Výrazné víťazstvo v prvom zápase nám však viac uškodilo ako pomohlo. Do druhého stretnutia v Leviciach sme išli s cieľom ukončiť sériu, no vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Strhujúce publikum v Leviciach vytvorilo skvelú atmosféru, ktorá domácim dodala krídla. Úvod stretnutia sme vôbec nezachytili. Už po troch minútach sme po góloch Fedyka, Drozdova a Bačíka prehrávali 3:0. Nepomohol nám ani oddychový čas, všade sme boli neskoro, nefungovala nám obrana, naopak pri veľkom tlaku Levičanov sme strácali príliš veľa lôpt. Do stretnutia nás vrátil až gól Jeana Salasa v 10. minúte. Domáci však pokračovali vo svojom geniálnom výkone. V 14. minúte sme po dvoch góloch Tomáša Bielika prehrávali už hrozivo 5:1. Po šiestom faule sme dostali výhodu desaťmetrového kopu, z ktorého znižoval na polčasových 5:2 Terpaj. Úvod druhého polčasu sme však opäť nezachytili, v 21. po peknej akcii skóroval Vlasovych. Po zvyšok zápasu sme sa už len naháňali za výsledkom. Riskovali sme aj hrou v piatich. V 29. minúte znižoval Yosel León, v zápätí sa však opäť presadil domáci Drozdov do prázdnej brány. Iskierku nádeje ešte vykresal Terpaj, viac gólov sme však nepridali. Po zlom výkone sme v Leviciach prehrali 7:4.

Futsal Team Levice 7:4 Podpor Pohyb Košice (2. z.)

2., 30. Drozdov, 2. Fedyk, 3. Bačík, 13., 14. T. Bielik, 21. Vlasovych – 10. Jean Salas, 15. Terpaj (z 10m kopu), 29. Yosel León, 36. Terpaj

V ROZHODUJÚCOM ZÁPASE FANTASTICKÝ VÝKON

Všetko teda dospelo do rozhodujúceho tretieho duelu. Vstupenku do finále proti majstrovskému Lučencu bola veľkou motiváciou pre oba tímy. Nechceli sme dopustiť fiasko zo začiatku zápasu u súpera, preto sme začali opatrne. Znova trvalo do 12. minúty, kým diváci videli prvý gól. Šance mali obidve mužstvá, bol to však Ivan, kto otvoril skóre a dal nám veľkú psychologickú výhodu do ďalšieho priebehu. Druhý gól sme pridali v 16. minúte, po štandardnej situácii si Bačovu strelu tečoval do vlastnej siete Gabaš. Dráma však pokračovala, za Levice znižoval v 18. minúte Fedyk. Po prvom polčase bolo všetko otvorené, no naši skvelí fanúšikovia nás hnali vpred. Dôležitý moment prišiel v 23. minúte, keď hosťujúci Matúš Bielik videl za faul červenú kartu a v následnej presilovke, resp. pár sekúnd po nej, sme dokázali zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Krásnu akciu celého tímu zakončoval náš najlepší strelec Marton. Definitívne zlomiť zápas na našu stranu sa nám podarilo v 25. minúte, keď prečíslenie troch proti dvom zakončoval lobom ponad brankára Kuruc. V samom závere sme ešte prikrášlili výsledok dvoma gólmi do prázdnej brány, presadili sa Marton a Pálfi.

Hoci nás to stálo veľa síl, splnili sme cieľ v podobe finále. Teraz nás čaká vyvrcholenie celej sezóny. Lučenec si poradil s Pinerolou Bratislava doma aj vonku, mal teda pár dní odpočinku naviac. Úvodný zápas finálovej série je na programe už tento piatok 3. mája v Lučenci, doma sa predstavíme v utorok 7. mája. Tretí zápas je na programe opäť v Lučenci v piatok 10. mája. Prípadný štvrtý a piaty zápas sa odohrajú 14. a 17. mája. Na rozdiel od semifinálových bojov na titul majstra Slovenska sú potrebné tri víťazstvá. Veríme, že naši fanúšikovia si opäť nájdu cestu do Starej jazdiarne a vytvoria nezabudnuteľnú atmosféru na ceste za naším najväčším úspechom.

Podpor Pohyb Košice 6:1 Futsal Team Levice (3. z.)

12. Ivan, 16. Gabaš (vl. gól), 24., 38. Marton, 25. Kuruc, 39. Palfi – 18. Fedyk