Richard Bačo novým asistentom trénera reprezentácie

Slovenská futsalová reprezentácia absolvuje v dňoch 2.-6. decembra sústredenie vo Francúzsku už aj s Richardom Bačom!

Slovenská reprezentácia si svoj tréningový kemp rozloží v Clairfontaine neďaleko Paríža. V národnom tréningovom centre Francúzskej futbalovej federácie odohrá dva prípravné zápasy. Prvý proti domácemu národnému tímu (4. decembra o 19.00 h), v druhom nastúpi proti mužstvu Sporting Paris (5. decembra o 19.00 h).

K trénerovi Berkymu pribudol nový asistent Richard Bačo: „Už pred rokmi som spolupracoval s Mariánom Berkym pri reprezentácií a tak pri oslovení, či by som šiel pomôcť, som neváhal ani sekundu. Teším sa na hráčov aj realizačný tím. Ďakujem firme S.E.M.I., s.r.o., že ma uvoľnili z práce a aj vedeniu klubu Podpor Pohyb Košice, že mi umožnili byť na dvoch trénerských stoličkách naraz.“ povedal Bačo.

Prezident SF Dušan Dobšovič k tejto novinke pridáva: „Osobne som rád, že Richard Bačo prijal ponuku Mariána Berkyho na spoluprácu. Už dávnejšie som s týmto, podľa mňa s jedným z najskúsenejších trénerov na Slovensku, o nejakej forme reprezentačného návratu hovoril a verím, že mu pracovné povinnosti umožnia odovzdať svoje skúsenosti nášmu reprezentačnému A-tímu aj v budúcnosti. Som presvedčený, že sa táto spolupráca osvedčí a do kvalifikačných stretnutí vstúpia spoločne aj po oficiálnom potvrdení Výkonným výborom SF.“

Nominácia slovenského národného tímu na sústredenie do Francúzska:

Brankári: Milan Herko (MŠK Žilina FUTSAL), Richard Oberman (Mimel Lučenec), Marek Karpiak (SK Slavia Praha)

Hráči: Peter Kozár, Gabriel Rick, Matúš Ševčík (všetci SK Interobal Plzeň), Martin Doša (FK ERA-PACK Chrudim), Matúš Kyjovský, Martin Směřička, Daniel Čeřovský (všetci Mimel Lučenec), Martin Zdráhal, Marek Belaník, Marián Hudek (všetci MŠK Žilina FUTSAL), Filip Vaktor (SK Slavia Praha), Dominik Ostrák (FC Rapid Ústí nad Labem), Marko Hudaček (Hohenstein-Ernsthall)

Manažér tímu: Marek Kováčik

Tréner: Marián Berky

Asistent trénera: Richard Bačo

Vedúci tímu: Peter Kočiš

Fyzioterapeut: Oliver Miklovič