BITKA O VÝCHOD V NÁŠ PROSPECH

VÝCHODNIARSKE DERBY V NÁŠ PROSPECH

6. kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo derby dvoch najvýchodnejších tímov ligového kolotoča. Čerstvý účastník najvyššej futsalovej súťaže z Bardejova sa udomácňuje na extraligovej mape a ak k tomu prirátame nepríjemnú bardejovskú pôdu s výbornou diváckou podporou, pred zápasom nebolo pochýb o atraktivite stretnutia.

Aj napriek niekoľkým známym menám na domácej súpiske bol pre nás tento súper počas predzápasových príprav veľkým otáznikom. Bardejov sme však nechceli a nesmeli podceniť, pretože ďalšia strata bodov už neprichádzala v úvahu. Cieľom bolo dostať sa späť na víťaznú vlnu. To sa nám napokon aj podarilo, hoci sedemgólové víťazstvo 7:1 sa spočiatku nerodilo ľahko.

Začali sme aktívne, súpera sme od prvého striedania zatlačili do hlbokej defenzívy. Niekoľko úvodných pokusov Martona či Ivana zlikvidoval brankár Dráb. Skóre sme otvorili v 6. minúte. Loptu pekne potiahol po strane Palfi, po odrazoch pred bránou našiel Korček Martona, ktorý našiel priestor v pravom hornom rohu. Z vedenia sme sa však neradovali dlho. V 8. minúte sme darovali príliš veľa priestoru najnebezpečnejšiemu bardejovskému hráčovi Kuhajdíkovi, ktorý aj s prispením žrde vyrovnal na 1:1. V týchto momentoch domáci hrozili najmä z rýchlych protiútokov, výrazne sme im v tom pomáhali naším nedôrazom v obrane. Ak k tomu prirátame aj slabú finálnu fázu v útoku, vyrovnaný výsledok zápasu bol dlhé minúty celkom zaslúžený. Polčasový výsledok 3:1 v náš prospech nám zariadil dvomi dorazenými loptami z tesnej blízkosti Kuruc. V 12. minúte ho peknou prihrávkou našiel Ivan, v 15. minúte gól vypracoval znova Palfi. Množstvo ďalších šancí, najmä pri súperovej hre s brankárom v poli a opustenou bránou, sme nevyužili. Za našu nedôslednosť sme si však vyšší gólový rozdiel ani nezaslúžili. Práve naopak, mohli sme ešte inkasovať, Oberman však zneškodnil 10-metrový pokutový kop po našom zbytočnom šiestom faule.

Tímová porada nám pomohla, druhý polčas sme začali o niečo lepšie. Neustálym držaním lopty na našich halovkách sme unavovali preťaženú obranu Bardejova. Problémy sme však mali v momentoch, kedy sme sa príliš prispôsobili hre súpera a prestali sa venovať našim nacvičeným veciam. Povestný zlomový gól sa nám podarilo vsietiť v 25. minúte. Ďalšiu zo svojich akcií naštartoval Palfi, ktorého prihrávku na zadnú žrď si nešťastne zrazil do vlastnej svätyne Križanovský. Ešte v tej istej minúte sme navýšili vedenie, svoju gólovú spoluprácu s Korčekom si zopakoval Marton. Od tohto momentu bolo o víťazovi už prakticky rozhodnuté a zápas sa už len dohrával. Na konci zápasu padli ešte dva góly do brány Partizánu. Najprv svojím druhým gólom v sezóne korunoval svoj skvelý výkon Palfi, ktorý bol vyhlásený aj za prekvapenie 6. kola Niké Futsal Extraligy. Konečný výsledok upravil v poslednej minúte Marton, ktorý tak dokonal svoj hetrik.

Po neúplnom 6. kole nám v tabuľke patrí priebežne 4. miesto, k dobru máme duel v Žiline s predposledným Makroteamom. Na čele ligových strelcov je so 7 gólmi Filip Marton. V nasledujúcom kole sa predstavíme na palubovke Levíc. Nečaká nás určite nič ľahké, veď Levičania okrem prehry proti Lučencu nestratili ešte ani bod. Termín najbližšieho domáceho ligového zápasu je vplyvom viacerých okolností až začiatok budúceho roka. 12.1.2024 by sme mali v Starej jazdiarni odohrať zápas proti FSC Prievidza. Neostáva nám zatiaľ nič iné, ako zbierať body z paluboviek súperov.

Partizán Bardejov BŠK-Futsal 1:7 Podpor Pohyb Košice

góly: 8. Kuhajdík – 6., 25., 40. Marton, 12., 15. Kuruc, 25. Križanovský (vl. gól), 39. Pálfi

Celý zápas môžete sledovať tu.

PROGRAM ZÁPASOV NIKÉ FUTSAL EXTRALIGY V ROKU 2023

10.11.2023 – Futsal Team Levice – Podpor Pohyb Košice

24.11.2023 – MŠK Nové Zámky – Podpor Pohyb Košice

03.12.2023 – ŠK Makroteam Žilina – Podpor Pohyb Košice

08.12.2023 – MIBA Banská Bystrica – Podpor Pohyb Košice