Postúpili sme do 2. fázy Extraligy juniorov U20

ŠTVRŤFINÁLE ÚSPEŠNE ZA NAMI

V utorok (1.6.2021) sme sa v Leviciach predstavili v 1. fáze turnajov Futsalovej extraligy juniorov do 20 rokov, ktorá sa tento rok dohráva iba improvizovaným spôsobom.
Z dvoch päťčlenných skupín postúpili do ďalšej, semifinálovej fázy iba prvé 3 tímy z každej skupiny.
Pod vedením trénerskej dvojice Brunovský, Kušnír sa nám podarilo postúpiť z druhého miesta.

V prvom zápase sme sa po dlhej ceste poriadne vytrápili proti súperovi z Levíc. Behavý súper nám robil problémy najmä svojou obranou, ktorú sa nám dlhé minúty nedarilo prekonať. Hoci sme boli aktívnejší, kvôli slabej efektivite v zakončení bol stav bezgólový až do 28. minúty. Dve minúty pred koncom to tam konečne padlo po Kurucovej strele a vedenie sme už udržali aj pri súperovej hre bez brankára.

V nasledujúcom zápase sme sa predstavili proti žilinskému Makroteamu. Účastník slovenskej futsalovej extraligy mal tím síce prevažne zložený z hráčov mladších ročníkov, no futsalovo veľmi vyspelých. V prvom polčase nás viacerými dobrými zákrokmi podržal brankár Belenyesi. Vedenia sme sa ujali po nacvičenom priamom kope a zakončením Vaculika. Súper vyrovnal krátko pred koncom po ojedinelej chybe našej obrany, ktorá zabudla na Mahúta a ten po samostatnom úniku vyrovnal.

Po obedovej prestávke sme si zastrieľali proti lučeneckému Mimelu. Počas celého zápasu sme boli o krok vpred, čo sa ukázalo aj na výsledkovej tabuli. Skóre otvoril po peknej akcii Bajtoš. Hráčom Lučenca sa ešte podarilo vyrovnať, potom sme však na ihrisku kraľovali my. Po prihrávke Bača zasúval do prázdnej brány Matis. V druhom polčase pridal dva góly náš najlepší strelec Vaculik a na 5:1 zvyšoval len 15-ročný Samuel Komárek. Spoločne s o rok mladším Matúšom Pálfim dokázali priniesť veľké oživenie do našej hry, ktoré malo za dôsledok ďalšie góly Vaculika a Bajtoša. Lučenec na konci už len znížil na konečných 7:2.

Do posledného zápasu proti Novým Zámkom sme nastupovali síce fyzicky v koncoch, no už s istotou postupu. Vyhrávali sme 1:0 po ďalšej nacvičenej súhre, na konci ktorej bol už tradične Vaculik, no súper vyrovnal z penalty 3 minúty pred koncom a zosadil nás tak z prvého miesta.

5. Mimel Lučenec 0 bodov

Skupina A (Bratislava, pondelok 31. mája 2021)

5. TNF Prievidza 2 body

2. fáza (termín 7. alebo 8. jún 2021): 6 postupujúcich klubov z 1. fázy bude žrebom rozdelených do dvoch skupín, z ktorých prví dvaja postúpia do Final Four. V skupinách budú nasadené kluby, ktoré budú organizátormi týchto skupín. Ďalšou podmienkou pre žrebovanie bude, aby sa víťazi kvalifikačných skupín z 1.fázy nestretli v rovnakej skupine 2.fázy.